İptal ve İade Koşulları

Kargolama öncesi sipariş iptal talebi
Halehobi.com’ da oluşturduğunuz siparişinizi kargolanmadan önce iptal etmek için iptal nedeninizi belirterek ilgili sipariş numarası ile birlikte talebinizi e-posta göndererek iletebilir veya halehobi.com veya (0532 3575091) telefon numarasını aramanız ile Müşteri Hizmetlerine bildirebilirsiniz. Sipariş iptali talebiniz anında kayıda alınarak yaptığınız ödeme aynı gün  içerisinde geri yansıtılacaktır.

Kargolama sonrası sipariş iptal talebi
Halehobi.com da oluşturduğunuz siparişinizi kargolanmadan sonra iptal etmek için  “Hesabım” panelinden ürün iade talebi yaratarak ürünü orjinal faturanın tüm nüshaları ile birlikte  Yurtiçi kargo veya PTT Kargo ile ofis adresimize göndermelisiniz.

Eğer üye olmadan sipariş verdiyseniz iptal nedeninizi belirterek ilgili sipariş numarası ile birlikte talebinizi e-posta ile iletebilir veya halehobi.com Müşteri Hizmetleri (05323575091) arayarak Müşteri Hizmetlerine bildirebilirsiniz.

İptal ettiğiniz siparişe ait ürün veya ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra sipariş iptali talebiniz en kısa sürede kayda alınarak yaptığınız ödeme 7 iş günü  içerisinde geri yansıtılacaktır.

NOT 1: Kapıda nakit ödemeli siparişlerin iptalinde “Kapıda Nakit Ödeme Komisyon ücreti iade edilmez.
NOT 2: Müşterinin geri gönderdiği iade ürünlerin kargoda hasar görmesi durumunda sorumluluk HALE HOBBY MARKET’ şirketimize ait değildir.

Hasarlı/Kusurlu ürün teslimatı durumu
halehobi.com’dan verdiğiniz siparişleri kargo görevlisinden teslim alırken paketi kargo görevlisinin yanında açıp lütfen kontrol ediniz.
Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.

Siparişiniz birden fazla üründen oluşuyor ve ürünlerden bir ya da birkaçı hasarlı ise sorunsuz olan ürünleri teslim alınız, hasarlı olan ürün/ürünler için ise kargo görevlisine tutanak hazırlattırıp tarafımıza iade olarak gönderiniz ve konuyla ilgili  e-posta gönderiniz veya HALE HOBBY MARKET )firmamızı lütfen arayınız Müşteri Hizmetleri Yetkilisi ile iletişime geçiniz.

Yanlış ürün gönderimi durumu Yanlış ürün teslimatı durumunda ürünleri karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz. İadelerinizde Yurtiçi kargo veya PTT kargo’yu kullanmanız gerekmektedir. Bunun için size en yakın Yurtiçi kargo veya PTT Kargo şubesine gitmeniz ve ürününüzü Hale Hobby Market adı ile teslim etmeniz yeterlidir. Siparişinize ait doğru ürün tarafınıza acilen gönderilecektir.

Cayma Hakkını Kullanma
Cayma hakkı siparişinizin teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde kullanılabilmektedir.  İade bildiriminizi “Hesabım” panelinden ürün iade talebi yaratarak ürünü orjinal faturasıyla birlikte Yurtiçi kargo veya PTT kargo ile adresimize göndermeniz yeterlidir.

İade Koşulları
İadeniz, Halehobi.com Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 6’daki Cayma Hakkı ve Madde 7’deki Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler şartlarına uygun olmalıdır.

İadesi kabul edilmeyen Ürünler :
Boyalar ve yardımcıları ,
Kurşun döküm ürünler

Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir.
Faturasız ve Ambalajı veya etiketi zarar görmüş yırtılmış ürünlerin iadeleri kabul edilmemektedir!

İade Şekli
İadeler mutlak surette orjinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. İade edeceğiniz ürünü mutlaka size teslim edildiği şekilde ambalajlı olarak paketleyerek iade etmeniz gerekmektedir. Orjinal ambalajında olmayan ya da ambalajı yetersiz olan ürünler halehobi.com tarafından kabul edilmeyecek ve kargo tarafından da teslim alınmayacaktır. İade işlemleriniz hakkında destek almak için halehobi.com Müşteri Hizmetleri’ ni 0532 3575091 telefon numarasını arayabilirsiniz.

İade Süreci
İade ettiğiniz ürün elimize ulaştıktan sonra, öncelikle halehobi.com Uzman tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılacaktır. İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 10 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir. Bu süre halehobi.com ’un iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. İade edilen siparişte indirim kuponu, hediye çeki gibi promosyonlardan faydalandıysanız, ücret iadeniz ilgili promosyonun kullanım şartları göz önünde bulundurularak hesaplanır ve tarafınıza ödenir. Kusurlu ürün iadelerinde, söz konusu kusur kullanımdan kaynaklanmıyorsa talebinize bağlı olarak ürününüz yenisi ile değiştirilecek ya da ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Kusurlu olduğu gerekçesiyle yapılan ürün iadelerinde, halehobi.com tarafından yapılan tetkiklerde ürünün ayıplı/kusurlu olmadığı tespit edilirse, iade kabul edilmeyerek tarafınıza geri gönderilecektir.

Hits: 71